در اهمیت زنده ماندن و "زندگى کردن" بهترین حرف ها و نوشته ها گفته و نوشته شده . اما در اصل مسئله اینست که ما هر کدام از درون انقدر به مفهوم زندگى رسیده باشیم که دلایلى داشته باشیم که حداقل خودمان را براى ادامه امیدوار کنیم . که انسان بدون امید و انگیزه و احساس تحمل و توان ادامه دادن را به قطع از دست خواهد داد .

اینجا اتفاق جالبى را دیدم . اینکه بیاییم باهم فکر کنیم و به ١٣ دلیل براى تمام نکردن این زندگى برسیم . براى فکر کردن به این موضوع احتیاج به نوشتن داشتم و کجا بهتر از همین جا :)

١٤ دلیل من :

١- خدا . هنوز بندگى نکرده ام . هنوز انقدرى راه براى رسیدن به آنچه که باید، دارم .

٢- پدر و مادرم . امیدشان را نا امید نمیکنم . براى بیشتر شاد کردنشان مهلت میخواهم نه براى دق دادنشان!

٣- همسرم . قرار گذاشته ایم همیشه هم راه و هم دل و هم سر باشیم! رفیق نیمه راه نمیشوم .

٤- بچه هایم . شاید قشنگ ترین دلیلم . اینکه بتوانم ببینمشان . با از بین بردن خودم نسلى که قرار بوده من مادرشان باشم را به قتل میرسانم . از نوازش گونه هایشان در آینده نمیتوانم صرف نظر کنم . از مادرى کردن برایشان . از تربیت و شکوفا کردنشان . ثمره ى زندگیم را باید ببینم تا از این دنیا با خیال آسوده بتوانم دست بکشم .

٥- زندگى در عصر زیباتر . زمانه و دوره اى که زندگى میکنیم به قدرى سیاه و نجس هست که دلم رضا ندهد همین قدر از دنیا سهم ببرم . دلم بخواهد در عصرى که مدینه ى فاضله ى مجسم ترسیم شده باشم . که صاحب عصر و زمانم را ببینم .

٦- مهربانتر بودن . به قدر کافى مهربانى نکرده ام . نبخشیده ام .

٧- دنیا دیده تر شدن . انقدر سفر هست که باید بروم .

٨- تاثیر گذارى در زمینه ى رشته ى تحصیلیم در ایران (این آرزوى قلبى من است)

٩- انقدر از فلسفه بفهمم و بدانم که حکم یک سیراب را بگیرم . گرچه بیشتر دانستن تشنگى بیشترى مى اورد 

١٠- به درجه اى برسم که دیگر "من" مطرح نباشم . 

١١- همیشه در آرزوى دیدن سن ٢٨ سالگى و ٣٤ سالگى و ٤٥ سالگى ام بوده ام!! بنظرم اوج قلل جذابیتند ::)

١٢- هنوز کسانى هستند که نتوانسته ام از حس بدى که به دل و روحم وارد کرده اند رها شوم . رها نیستم

١٣- نویسنده نشده ام!

١٤- وجود آدم هایى که دوست دارم پیشرفتشان را ببینم . ازدواجشان را . شادى هایشان را .نگاه هایشان امیدوارم میکند .

#رموزشادزیستن

#راههای‌ادامه‌دادن

#شماچطور؟!

جز خدا کیست که در سایه ی مهرش بخزیم؟

کار خیر دسته جمعیش خوبه :)

شاید نقطه ى شروعى برای ام اس!

ام ,براى ,ى ,زندگى ,دلیل ,اینکه ,باشیم که ,دل و ,و هم ,و نوشته ,را ببینم

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تامیین کننده مصالح ساختمانی آجر ارشد پرستاری لی لی طب مرجع پول آنلاین کافه مارکتینگ | طراحی وبسایت ، سئو سایت و تبلیغات محیطی web 2020 کانال و گروه تلگرام آهنگ های ستین آشنایی با هنرهای دیجیتال نجات آب کشاورزی